אודות קח Loan

כולנו מבינים שנכסים הם המפתח לשגשוג ובטחון כלכלי

דירות להשקעה בישראל הוכיחו עצמן כהשקעה בטוחה ורווחית לאורך זמן.

משקיעי נדל"ן רבים שרוכשים דירה להשקעה, מחפשים למנף את הדירה ו- להביא כמה שפחות "כסף מהבית".

הבעיה של המשקיעים היא שכיום הבנקים מוגבלים במתן משכנתא לדירה להשקעה עד 50% משוויה בלבד. זה אומר שהם צריכים להביא לפחות 60% משווי הדירה (כולל מס רכישה והוצאות נלוות), "מהבית" כהון עצמי.

גם אם משקיע הנדל"ן הוא לווה מצוין, ללא רבב, והוא מבצע השקעה פנטסטית, עדיין הבנק, כמה שירצה ויהיה מוכן לתת יותר, מוגבל למתן משכנתא של 50% בלבד משווי הדירה. וכך פלח אוכלוסיה רחב ומבוסס של משקיעי נדל"ן לא מקבל מענה מימוני הולם.

השנה, התרחש אירוע בעל פוטנציאל לשנות את המצב הזה באופן דרמטי.

בינואר 2017 עבר חוק חדש בכנסת, שלמעשה לא מאפשר יותר לבנקים סירוב בלתי סביר לרישום ולמימוש של משכנתא שניה על נכסים, ובעצם פותח למשקיע הנדל"ן אפשרות למנף את הנכס שלו מעבר ל- 50% של הבנק.

וכאן נוצרת הזדמנות למשקיע לקבל מינוף גבוה יותר מ- 50% על דירה להשקעה, בין אם דירה קיימת או דירה שברצונו לרכוש.

הרעיון הינו לשלב משכנתא ראשונה מבנק בגובה 50% משווי הדירה להשקעה, ולהוסיף לה משכנתא שניה בגובה של עד 30% נוספים, כך שהמימון המקסימלי הכולל שיינתן יעמוד על 80% משווי הדירה להשקעה.

קח Loan הוקמה ע"י רו"ח שי באטון, מייסד מועדון המשקיעים Realize הכולל אלפי משקיעים מתחומי הנדל"ן, מחלוצי יזמי תעשיית ההשכלה הפיננסית והכשרת משקיעי הנדל"ן בישראל.

הלוואות המשכנתא השניה ניתנות באמצעות פלטפורמת הלוואות חברתיות, עמה יש לנו שיתוף-פעולה.

הקמנו את קח Loan מתוך הבנה מצד אחד כי ישראלים רבים רואים בנדל"ן מנוף להתקדם כלכלית ולבנות עתיד, ומצד שני הבנקים מאוד מוגבלים במתן משכנתאות לרוכשי דירות להשקעה, מה שמהווה חסם עבור רבים להשקיע בנדל"ן.

הסטטיסטיקה לאורך השנים מראה כי 1 מתוך 7 משקי בית שרוכשים דירה ראשונה, יהפכו למשקיעים וירכשו דירה שניה ואף יותר. התשוקה שלנו הינה ללוות אנשים אלו בדרכם, לתת להם את הכלים והמשאבים שהם זקוקים להם בכדי לפעול בתבונה.

משקיע נדל"ן – הגש בקשה למשכנתא של עד 80% משווי דירה להשקעה >>